VIDEO CM Fotbal Germania - Algeria 2-1 dupa doua reprize de prelungiri/ Schurrle, gol cu calcaiul, iar Germania se va duela in sferturi cu Franta

Germania - Algeria parea cel mai dezechilibrat meci din optimi. Numai ca lucrurile nu au stat asa si pe teren, Algeria fiind echipa mai periculoasa in prima repriza cu ocaziile mai mari. Low schimba tactica la pauza, Schurrle ii ia locul lui Gotze, iar efectul se vede imediat in ofensiva "panzerelor" care rateaza ocazii monumentale pe final. 0-0 dupa 90 de minute. Algerienii, cazuti fizic, intra slab in prima repriza a prelungirilor, iar Schurrle inventeaza in careul mic un calcai si M'Bolhi era invins (min 92). Ozil si Bougherra isi trec in final numele pe lista marcatorilor, iar Germania se va duela in sferturile competitiei cu Franta.
  • Bild: Schurrle si Neuer, excelenti. Restul, o rusine