Europa League Steaua - Aalborg 6 - 0 / Seara magica. Steaua reuseste scorul serii in Europa/Keseru, hat-trick in doar 11 minute

Steaua Bucuresti a avut o repriza secunda de vis, joi seara, impotriva danezilor de la Allborg, marcand de 6 ori. A fost o seara a recordurilor, stelistii reusind cea mai categorica victorie inregistrata in istoria grupelor EL (potrivit digisport), iar Keseru cel mai rapid hat-trick (doar 11 minute). Daca prima repriza a fost una mai degraba ingrijoratoare, danezii avand ocaziile mai mari, spusele lui Galca ca Steaua va marca multe goluri s-au adeverit dupa pauza cand Sanmartean (51'), Raul Rusescu cu o dubla (59' si 73') si Keseru cu un hat-trick (65', 71' si 73') au adus victoria. Ramane insa regretul tribunelor goale.
  • In celalalt meci al grupei, Rio Ave-Dinamo Kiev 0-3. Vezi rezultatele serii in Europa League