Stiri Noi - Gazeta Sporturilor |
- Sălăgeanu e supărat pe prestaţia lui Istvan Kovacs: "Nu îmi face cinste că e consătean de-al meu" :D
- VIDEO » Goluri unul şi-unul în etapa a 26-a: Fatai şi Vranjes, printre remarcaţi
- Schalke a învins Interul în dublă manşă şi merge în semifinale » Campioana ruşinii
- Marinescu: "Am arătat azi care e adevărata diferenţă dintre Steaua şi Oţelul"
- Maicon vrea să rămînă la Steaua: "Sper că l-am convins pe Becali!"
- Marius Stan: "Am jucat fricos în Ghencea, dar nu renunţăm la titlu"
- MM Stoica: "Nu îndrăznesc să visez la titlu. Poate o să depăşim una dintre Poli şi Oţelul"
- Cîrţu: "Ne trebuie multă şansă ca să mai prindem locul 3"
- Cîrţu e tranşant: "Victorie lejeră. Tătăruşanu a făcut doar un plonjon tot meciul"
- Duckadam: "Oţelul a făcut mai puţine greşeli decît noi în tur, de aceea e lider"
- Iancu: "Oţelul e ţinută în braţe de arbitrii lui Avram"
- Dorinel îl atacă pe Istvan Kovacs : "I-a zis unui jucător de-ai mei: «Doar nu vreţi să cîştigaţi în Ghencea?»"
- Becali "reînscrie" Steaua în lupta pentru titlu: "Sigur terminăm înaintea Oţelului"
- Goga vede partea plină a paharului: "Am cîştigat un punct, n-am pierdut două"
- FOTO » Cronica de la Steaua - Oţelul 1-0: "Muraţi, dar cîştigaţi!"
- România a făcut show cu Irlanda la CM de hochei pe gheaţă: 22-0
- Goga: "Astăzi am cîştigat un punct, trebuie să ne revenim pînă la meciul cu Rapid"
- Încă trei medalii pentru România la CE » Seară de argint
- VIDEO / Gardoş este tras de tricou în careu » Trebuia acordat penalty?
- VIDEO / Nicoliţă înscrie, însă golul este anulat » A fost ofsaid?
- Gigi Becali: "Ar fi trebuit să avem trei goluri avans, dar cum să dai goluri cu Dică şi Maicon!"
- VIDEO / Maicon deschide scorul pentru Steaua
- Uhrin: "Am făcut greşeli tactice de neacceptat!"
- Petre Grigoraş: "Îmi pare rău pentru Poli, dar am fi meritat victoria"
- Astra a învins Sportul printr-o execuţie de excepţie a lui Fatai » Prinşi în foarfecă
- VIDEO / Zicu aduce un punct Timişoarei în minutul 90!
- Marian Iancu a ieşit la atac: "Sîntem un lider nemeritat, Chivorchian să îndrepte situaţia"
- VIDEO / Vranjes aduce egalarea pentru gorjeni
- Zenit Sankt Petersburg a pierdut meciul cu ŢSKA Moscova la "masa verde"
- Pandurii a condus-o pe Poli pînă în minutul 90, care a fost salvată din nou de golgeterul ei » Morţi fără Zicu
- Piloţii din F1 au fost rugaţi să vină cu mîncarea de acasă la MP din Shanghai
- Dacă pariai 10 lei pe un 2-2 la Timişoara - Pandurii cîştigai 230!
- Cristi Borcea: "Mă deranjează că lumea nu vine la stadion, dar nici noi nu prea jucăm"
- În ultimele 3 sezoane, CFR a pierdut acasă doar de 4 ori!
- FOTO / Ce bine e să fii copil!
- Gaz Metan - FC Braşov continuă seria erorilor de arbitraj în Liga 1 » Linia invizibilă
- Se reîntoarce "Regele" în Ghencea? » Gigi se gîndeşte din nou la Hagi!
- Trei medalii de argint pentru Răzvan Martin la CE de haltere!
- VIDEO / Real Madrid şi Schalke s-au calificat în semifinalele Ligii Campionilor!
- VIDEO » Conceicao: "Dacă ni se valida golul din prima repriză, alta era soarta meciului"
| Sălăgeanu e supărat pe prestaţia lui Istvan Kovacs: "Nu îmi face cinste că e consătean de-al meu" :D Posted: 13 Apr 2011 02:00 PM PDT Adrian Sălăgean, fundaşul Oţelului Galaţi, consideră că înfrîngerea din Ghencea a fost nemeritată şi a spus că formaţia de la malul Dunării ar fi meritat cel puţin un punct din comfruntarea din această seară."Nu ştiu dacă victoria Stelei este meritată, un rezultat de egalitate era poate echitabil. Am început mai prost, dar după gol ne-am revenit şi am ţinut mingea mai mult. Dar trebuie să mergem mai departe", a spus Sălăgeanu la finalul meciului. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| VIDEO » Goluri unul şi-unul în etapa a 26-a: Fatai şi Vranjes, printre remarcaţi Posted: 13 Apr 2011 02:00 PM PDT Etapa a 26-a a Ligii I a fost foarte spectaculoasă pînă acum, microbiştii avînd parte de cîteva goluri spectaculoase, cap de afiş fiind execuţia de 3 puncte a lui Kehinde Fatai, graţie căreia Astra a învins Sportul cu 1-0. O reuşită deosebită a avut şi Vranjes în meciul cu Poli Timişoara, acesta înscriind pentru 1-1 în prima repriză. Vezi mai jos toate golurile marcate pînă acum în această etapă! This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Schalke a învins Interul în dublă manşă şi merge în semifinale » Campioana ruşinii Posted: 13 Apr 2011 02:00 PM PDT "Nerazzurrii" au părăsit Liga pe uşa din dos, neputînd să-şi mai apere trofeul cucerit în 2010 cu Mourinho pe bancăCLICK AICI PENTRU REZUMAT! Inter a invocat un miracol aseară. Chiar avea nevoie de aşa ceva după dezastrul din tur (2-5). Leonardo, jucătorii, toţi s-au încurajat singuri. Presa a pus umărul dînd ca exemplu revenirea lui Dinamo cu Liberec, din 2009. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Marinescu: "Am arătat azi care e adevărata diferenţă dintre Steaua şi Oţelul" Posted: 13 Apr 2011 02:00 PM PDT Mijlocaşul Laurenţiu Marinescu s-a declarat extrem de mulţumit de rezultatul final al meciului cu Oţelul Galaţi, 1-0, şi a spus că se gîndeşte în continuare la titlu, deşi formaţia sa trebuie să recupereze 9 puncte faţă de Timişoara şi Galaţi."Această victorie a demonstrat că, indiferent de diferenţa de puncte din clasament, diferenţa de valoare e alta şi am fi meritat să fim mai sus. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Maicon vrea să rămînă la Steaua: "Sper că l-am convins pe Becali!" Posted: 13 Apr 2011 02:00 PM PDT Brazilianul promite să muncească şi să dea goluri pentru a rămîne în tricoul roş-albastru şi din vară - Maicon, cum te-ai simţit la primul gol pentru Steaua? - Sînt foarte fericit pentru că am cîştigat şi pentru că am reuşit să marchez. Am întîlnit o formaţie foarte bună. Oţelul cred că poate cîştiga campionatul. - Crezi că vei continua în Ghencea şi din vară? - Eu vreau să-mi fac treaba cît mai bine. Sînt aici să muncesc, să ajut echipa, să dau goluri. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Marius Stan: "Am jucat fricos în Ghencea, dar nu renunţăm la titlu" Posted: 13 Apr 2011 02:00 PM PDT Preşedintele echipei Oţelul Galaţi, a comentat înfrîngerea din Ghencea din această seară, 0-1 cu Steaua, spunînd că jucătorii săi au evoluat fricos şi, deşi moldovenii au pierdut prima poziţie din clasament, obiectivul echipei e în continuare titlul."Nu ştiu de ce sîntem atît de fricoşi de fiecare dată cînd jucăm în Ghencea. Nu avem de ce să renunţăm la titlu atîta timp cît avem şanse. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| MM Stoica: "Nu îndrăznesc să visez la titlu. Poate o să depăşim una dintre Poli şi Oţelul" Posted: 13 Apr 2011 01:57 PM PDT Mihai Stoica nu a stat pe bancă la meciul cu Oţelul, iar acest lucru pare să fi fost de bun augur pentru Steaua. După victoria contra liderului, MM rămîne sceptic în ceea ce priveşte şansele la titlu ale echipei din Ghencea."A fost o victorie mai mult decît meritată. Scorul nu reflectă realitatea din teren. Trebuia să cîştigăm mai confortabil, dar este o victorie importantă în faţa unei echipe care se predă greu. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Cîrţu: "Ne trebuie multă şansă ca să mai prindem locul 3" Posted: 13 Apr 2011 01:49 PM PDT Tehnicianul Stelei, Sorin Cîrşu, a comentat victoria din meciul cu Oţelul Galaţi, scor 1-0, spunînd că echipa sa a meritat pe deplin cele 3 puncte. "Am făcut o partidă bună şi nu poate constesta cineva rezultatul final. A fost o partidă grea, pe muchie de cuţit, dar pe care puteam s-o decidem încă din prima parte, dacă jucătorii erau mai atenţi. Altfel a fost repriza a doua", a spus Sorin Cîrţu la conferinţa de presă. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Cîrţu e tranşant: "Victorie lejeră. Tătăruşanu a făcut doar un plonjon tot meciul" Posted: 13 Apr 2011 01:52 PM PDT Antrenorul Stelei, Sorin Cîrţu, s-a declarat mulţumit de evoluţia elevilor săi din partida cu Oţelul Galaţi, tehnicianul fiind însă precaut şi evitînd discuţia despre lupta pentru titlu. Cîrţu a admis că este nevoie de foarte mult noroc pentru ca Steaua să mai prindă Galaţiul şi Timişoara din urmă."E o victorie meritată, pe care o aşteptam, ca pe o revanşă pentru tot ce s-a întîmplat în ultima vreme. Meciul putea să se încheie încă de la pauză. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Duckadam: "Oţelul a făcut mai puţine greşeli decît noi în tur, de aceea e lider" Posted: 13 Apr 2011 01:36 PM PDT Helmuth Duckadam, preşedintele Stelei, a comenta meciul cîştigat de echipa sa pe teren propriu cu liderul campionatului, Oţelul Galaţi, spunînd că echipa sa a dominat şi nu se poate pune la îndoială victoria din această seară.În timp ce majoritatea suporterilor stelişti aşteaptă cu nerăbdare derby-u de tradiţie cu Dinamo, oficialul echipei din Ghencea spune că meciul din semifinalele Cupei cu FC Braşov este mult mai important."Am făcut o primă repriză foarte bună. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Iancu: "Oţelul e ţinută în braţe de arbitrii lui Avram" Posted: 13 Apr 2011 01:41 PM PDT Marian Iancu a criticat evoluţia fotbaliştilor săi din meciul cu Pandurii Tîrgu Jiu, deşi în urma rezultatelor de azi, Poli Timişoara a urcat pe primul loc în clasament, în condiţiile în care Oţelul a condus ierarhia primei ligi încă din etapa a 9-a! Iancu a criticat însă atît arbitrajul de care a avut parte formaţia sa, cît şi modul în care a oficiat brigada din Ghencea la derby-ul Steaua - Oţelul."Sînt supărat pentru că facem greşeli de organizare. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Posted: 13 Apr 2011 01:34 PM PDT Antrenorul Oţelului Galaţi, Dorinel Munteanu, a făcut o dezvăluire incredibilă după partida pierdută cu 0-1 în Ghencea. Acesta susţine că centralul partidei, Istvan Kovacs, l-a chestionat pe unul dintre jucătorii gălăţeni: "Ce, voi vreţi să cîştigaţi în Ghencea?"."Sînt supărat, pentru că din punctul meu de vedere am început jocul cuminţi şi le-am permis adversarilor să marcheze printr-o greşeală de plasament. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Becali "reînscrie" Steaua în lupta pentru titlu: "Sigur terminăm înaintea Oţelului" Posted: 13 Apr 2011 01:25 PM PDT Finanţatorul echipei Steaua, Gigi Becali, s-a declarat mulţumit de rezultatul final al meciului cu Oţelul Galaţi şi a spus că meciul de azi l-a convins că echipa sa poate termina mai sus decît adversara din această ţară."Oţelul nu mai e o echipă care să cîştige meciuri. Începe să-mi fie frică de Vaslui şi nu de Oţelul. Eu chiar nu văd această echipă cîştigînd vreun meci pînă la finalul campionatului. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Goga vede partea plină a paharului: "Am cîştigat un punct, n-am pierdut două" Posted: 13 Apr 2011 01:23 PM PDT Fotbalistul formaţiei Poli Timişoara, Dorin Goga, a declarat, după remiza cu Pandurii Târgu Jiu, că se aşteaptă la critici din partea conducerii clubului, dar este convins că echipa îşi va reveni până la meciul din etapa următoare. "Eu spun că am câştigat un punct, nu am pierdut două. Se resimte oboseala, ritmul de două meciuri pe săptămână e totuşi greu şi avem şi mulţi accidentaţi. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| FOTO » Cronica de la Steaua - Oţelul 1-0: "Muraţi, dar cîştigaţi!" Posted: 13 Apr 2011 02:00 PM PDT S-a muncit mult în Ghencea. A cîştigat Steaua, care a avut o primă repriză mai bună şi una secundă în care a ştiut să blocheze atacurile gălăţenilor.Plouă. Nu e toamnă, dar plouă ca toamna. Iar vremea urîtă e scuza cea mai la îndemînă pentru fotbalistul român, tehnic prin definiţie. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| România a făcut show cu Irlanda la CM de hochei pe gheaţă: 22-0 Posted: 13 Apr 2011 02:00 PM PDT România a învins ieri reprezentativa Irlandei în cel de-al treilea meci din cadrul Campionatului Mondial din Croaţia, divizia a II-a, grupa B, cu 22-0 "Tricolorii" au obţinut cea de a treia victorie, după succesele cu China, 9-4, şi cu Islanda, cu 4-2. România mai are de jucat două meciuri, cu Bulgaria (vineri) şi "finala" grupei cu Croaţia (duminică), unde se decide echipa care va promova în divizia superioară. This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Goga: "Astăzi am cîştigat un punct, trebuie să ne revenim pînă la meciul cu Rapid" Posted: 13 Apr 2011 12:51 PM PDT Fotbalistul formaţiei FC Timişoara, Dorin Goga, a declarat, după remiza cu Pandurii Târgu Jiu, scor 2-2, că se aşteaptă la critici din partea conducerii clubului, dar este convins că echipa îşi va reveni până la meciul din etapa următoare. "Eu spun că am câştigat un punct, nu am pierdut două. Se resimte oboseala, ritmul de două meciuri pe săptămână e totuşi greu şi avem şi mulţi accidentaţi. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Încă trei medalii pentru România la CE » Seară de argint Posted: 13 Apr 2011 02:00 PM PDT Răzvan Martin a ocupat locul al doilea la smuls, la aruncat şi la total la 69 kg în cadrul Campionatelor Europene de la Kazan În lipsa campionului european de anul trecut, un alt român s-a luptat ieri pentru medalii la categoria 69 de kilograme. Triplul medaliat cu aur în 2010, Ninel Miculescu, a fost lăsat acasă pentru a pregăti Mondialele. Astfel că tînărul Răzvan Martin a dus pe umeri povara cuceririi unor dinstincţii. Şi n-avea să dezamăgească pe nimeni. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| VIDEO / Gardoş este tras de tricou în careu » Trebuia acordat penalty? Posted: 13 Apr 2011 12:35 PM PDT În minutul 44, Gardoş este tras de tricou în careul Oţelului, însă arbitrul Istvan Kovacs nu acordă nimic. This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| VIDEO / Nicoliţă înscrie, însă golul este anulat » A fost ofsaid? Posted: 13 Apr 2011 12:31 PM PDT În minutul 42, Bănel Nicoliţă trimite balonul în poartă, însă tuşierul anulează reuşita pe motiv de ofsaid. This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Gigi Becali: "Ar fi trebuit să avem trei goluri avans, dar cum să dai goluri cu Dică şi Maicon!" Posted: 13 Apr 2011 12:21 PM PDT Patronul Stelei, Gigi Becali, a comentat prima repriză a meciului cu Oţelul Galaţi, dar a comentat şi meciul rivalei Poli Timişoara, 2-2 cu Pandurii pe teren propriu. Şeful din Ghencea a spus că cel mai puternic adversar din Liga 1 este FC Vaslui."Eu cred că nu a fost offside la Nicoliţă şi am avut un 11 metri clar. Nu vreau să fac scandal pentru că e situaţia care e. Dacă eram mai aprope de titlu, făceam scandal mare. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| VIDEO / Maicon deschide scorul pentru Steaua Posted: 13 Apr 2011 11:48 AM PDT În minutul 25, Maicon deschide scorul pentru Steaua cu o lovitură de cap din 7 metri, dupa centrarea lui Latovlevici. This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Uhrin: "Am făcut greşeli tactice de neacceptat!" Posted: 13 Apr 2011 12:11 PM PDT Antrenorul formaţiei Poli Timişoara, Duşan Uhrin, acceptă criticile patronului Marian Iancu şi spune că toată lumea, de la jucători la staff-ul tehnic, e vinovată pentru semieşecul de pe teren propriu, 2-2 cu Pandurii Tîrgu Jiu. "Am luat goluri foarte uşor, a trebuit să alergăm tot meciul după egalare. Am făcut două greşeli tactice de neacceptat", a spus Uhrin după meci. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Petre Grigoraş: "Îmi pare rău pentru Poli, dar am fi meritat victoria" Posted: 13 Apr 2011 12:02 PM PDT Tehnicianul Petre Grigoraş a spus la conferinţa de presă de la finalul partidei cu Poli Timişoara că formaţia sa ar fi meritat să câştige meciul din Banat, încheiat la egalitate, scor 2-2, după un gol marcat de Zicu în miuntul 90. "A fost un joc destul de bun al nostru, din punctul meu de vedere am fi meritat victoria, dar din păcate n-am reuşit. Felicit echipa pentru dăruire, pentru modul exemplar în care s-au prezentat nu doar la acest meci, ci în ultima săptămână. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Astra a învins Sportul printr-o execuţie de excepţie a lui Fatai » Prinşi în foarfecă Posted: 13 Apr 2011 02:00 PM PDT "Studenţii" au ratat marile ocazii ale meciului, apoi au pierdut pe o superexecuţie. Retrogradarea Regiei a devenit cvasioficialăAstra a avut emoţii mari ieri, victoria venind abia după inspiraţia de mare atacant a nigerianul Fatai. În prima repriză, bucureştenii au făcut legea, însă Curelea (17, 21) şi Postolache (29) au refuzat cu obstinaţie să modifice tabela. Ploieştenii au părut obosiţi, efectele succesului cu Steaua fiind încă vizibile. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| VIDEO / Zicu aduce un punct Timişoarei în minutul 90! Posted: 13 Apr 2011 11:45 AM PDT În minutul 90, Zicu aduce egalarea pentru bănăţeni cu un şut de la 13 metri, după o bîlbîială a fundaşilor gorjeni. This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Marian Iancu a ieşit la atac: "Sîntem un lider nemeritat, Chivorchian să îndrepte situaţia" Posted: 13 Apr 2011 11:38 AM PDT Marian Iancu a reacţionat extrem de nervos după ce Poli a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul de pe teren propriu cu Pandurii. Patronul bănăţenilor a pus înfrîngerea pe seama preşedintelui Chivorchian şi lipsei de sacrificiu din partea jucătorilor."O să intru foarte tare în ei, de la Chivorchian în jos. Chivorchian este primul vinovat. Să fie responsabili jucătorii, am dat vina pe arbitri, dar trebuie să ne mai tragem şi noi de urechi. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| VIDEO / Vranjes aduce egalarea pentru gorjeni Posted: 13 Apr 2011 11:35 AM PDT Vranjes inscrie cu un sut puternic din marginea careului, dupa o centrare perfecta venita din banda dreapta de la Pleasca. This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Zenit Sankt Petersburg a pierdut meciul cu ŢSKA Moscova la "masa verde" Posted: 13 Apr 2011 11:33 AM PDT Federaţia Rusă de Fotbal a decis ca echipa Zenit Sankt Petersburg să piardă cu scorul de 0-3, la "masa verde", partida cu formaţia ŢSKA Moscova, din etapa a IV-a a campionatului Rusiei, informează site-ul tuttomercatoweb.com. Decizia a fost luată deoarece campioana en-titre nu a trecut pe foaia de joc un fotbalist născut după 1990 şi crescut în propria pepenieră, aşa cum prevede regulamentul. Mai mult, clubul Zenit Sankt Petersburg a fost amendat cu 200. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Posted: 13 Apr 2011 02:00 PM PDT Pandurii au întors de la 0-1, iar Ianis a egalat în minutul 90, salvînd încă o dată Timişoara După preinfarctul Sportul, 3-2 în ultimul minut, Timişoara s-a temut de sinucidere cu Colţescu la centru. Arbitrul a fost luat în colimator de tribună, iar pe gazon Poli a început atît de prudentă încît Stromajer era s-o penalizeze. Panti a scos de la rădăcină şi la faza următoare "capul" lui Zăgrean a trecut la două degete de bara stîngă a lui Mingote (11). ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Piloţii din F1 au fost rugaţi să vină cu mîncarea de acasă la MP din Shanghai Posted: 13 Apr 2011 11:28 AM PDT Participanţii la Marele Premiu de Formula 1 al Chinei au fost avertizaţi să nu consume carne, lapte sau ouă din această ţară, de teama efectelor radiaţiilor de la centrala nucleară de la Fukushima, astfel că mai multe echipe şi-au adus la Shanghai alimente şi bucătari, informează cotidianul Marca. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Dacă pariai 10 lei pe un 2-2 la Timişoara - Pandurii cîştigai 230! Posted: 13 Apr 2011 11:27 AM PDT La fel ca şi Astra sau Sportul, gorjenii au fost aproape de o mare surpriză în meciul cu Poli Timişoara. Zicu a marcat însă un gol nesperat în minutul 90 şi bănăţenii continuă lupta pentru titlu cu Oţelul Galaţi şi FC Vaslui.De cîştigat au avut pariorii care au mizat pe scorul corect de pe Bega. Cei care au mizat pe scorul corect al partidei dintre Timişoara şi Pandurii au cîştigat de 23 de ori suma investită. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Cristi Borcea: "Mă deranjează că lumea nu vine la stadion, dar nici noi nu prea jucăm" Posted: 13 Apr 2011 10:38 AM PDT Acţionarul lui Dinamo, Cristi Borcea, îl critică din nou pe selecţionerul Răzvan Lucescu. "Trebuia să aibă demnitate şi mîndria să-şi dea demisia. Olăroiu, Dan Petrescu şi Piţurcă sînt mult mai buni decît el", a spus Cristi Borcea. Şeful "cîinilor" a vorbit şi despre lipsa suporterilor de la stadion şi despre derby-ul cu Steaua. This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| În ultimele 3 sezoane, CFR a pierdut acasă doar de 4 ori! Posted: 13 Apr 2011 11:05 AM PDT De la promovarea în Liga 1, CFR nu a pierdut nici un meci cu Universitatea Cluj. Ba mai mult, în cele 5 întîlniri a obţinut 4 victorii şi a primit un singur gol. În ultimele 3 sezoane şi jumătate, 63 de partide, CFR a pierdut doar de 4 ori pe propriul teren. De partea celalată, "Sepcile roşii" au cea mai slabă apărare a campionatului, iar meciurile lor înregistrează o medie de 3.20 goluri pe etapă. Campioana este şi ea aproape la acest capitol, cu o medie de 2,79. ... |
| FOTO / Ce bine e să fii copil! Posted: 13 Apr 2011 11:22 AM PDT Continuă să apară imagini cutremurătoare din Japonia, lovită cumplit după seismul şi tsunami-ul devastator din 11 martie, care au lăsat în urmă peste 27.000 de morţi şi dispăruţi. Japonezii spun că este cea mai mare catastrofă din arhipeagul nipon după cel de-al doilea război mondial încoace. This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Gaz Metan - FC Braşov continuă seria erorilor de arbitraj în Liga 1 » Linia invizibilă Posted: 13 Apr 2011 02:00 PM PDT La Mediaş, asistentul Ungureanu nu a validat douş goluri, cîte unul de fiecare echipă, iar Tudor nu a acordat un penalty gazdelor Nici măcar Alexandru Tudor nu mai reprezintă garanţia unei partide fără erori în Liga 1. La Mediaş, Gaz Metan a înfruntat Braşovul fără atacanţi, "croit" de Conceicao să înece o serie de trei partide fără victorie. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Se reîntoarce "Regele" în Ghencea? » Gigi se gîndeşte din nou la Hagi! Posted: 13 Apr 2011 02:00 PM PDT Becali a declarat aseară, la GSP TV, că n-a renunţat la ideea de a-l readuce ca antrenor la Steaua pe naşul său Cu o lună şi 10 zile înainte de finalul sezonului, Gigi Becali vorbeşte de posibilitatea de a schimba antrenorul din nou, deşi numai în acest campionat a avut 5 tehnicieni diferiţi. Aseară însă, la GSP TV, cu o oră înaintea startului meciului cu Oţelul, patronul Stelei a rostit un nume surpriză: Gică Hagi. "N-am renunţat la gîndul de a lucra din nou cu Hagi. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| Trei medalii de argint pentru Răzvan Martin la CE de haltere! Posted: 13 Apr 2011 10:53 AM PDT Unul dintre cei mai tineri componenţi ai lotului olimpic de haltere, Răzvan Martin, a cucerit marţi seară trei medalii de argint la Campionatele Europene găzduite de Kazan (Rusia), în cadrul categoriei 69 de kilograme. Sportivul în vîrstă de 19 ani a reuşit 150 de kilograme la stilul smuls şi 181 la aruncat, clasîndu-se al doilea la total, cu 331 kg, cu doar un kilogram sub rusul Vladislav Lukanin. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| VIDEO / Real Madrid şi Schalke s-au calificat în semifinalele Ligii Campionilor! Posted: 13 Apr 2011 10:56 AM PDT Favorite după meciurile tur, Real Madrid şi Schalke şi-au confirmat statutul şi s-au calificat în semifinalele Ligii Campionilor!Real s-a impus şi în deplasare, 1-0, gol Ronaldo în minutul 50, după ce învinsese Tottenham acasă cu 4-0. Schalke a cîştigat pe teren propriu cu Inter, 2-1, după 5-2 în tur. Goluri au fost marcate de Raul, 45, şi Howedes, 81, respectiv Motta 49. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| VIDEO » Conceicao: "Dacă ni se valida golul din prima repriză, alta era soarta meciului" Posted: 13 Apr 2011 10:40 AM PDT Antrenorul Antonio Conceicao a declarat, miercuri, după remiza cu Gaz Metan, scor 0-0, că punctul obţinut de FC Braşov este unul meritat, apreciind că jocul practicat de cele două formaţii "a făcut o propagandă bună fotbalului". "A fost meci greu, cu 2 reprize total diferite. În prima repriza am dominat clar jocul, iar în cea de-a doua Gaz Metan a fost mai bună, însă am avut şi noi şansele noastre. Sunt fericit, am obţinut un punct meritat. ... This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now |
| You are subscribed to email updates from GSP.ro To stop receiving these emails, you may unsubscribe now. | Email delivery powered by Google |
| Google Inc., 20 West Kinzie, Chicago IL USA 60610 | |
Claim Your Bonus Points Now!
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu