Stiri din sport

Cartu: "Rezultat nedrept"

Posted: 23 Sep 2010 03:00 PM PDT

Antrenorul echipei CFR Cluj, Sorin Cartu, este de parere ca rezultatul de egalitate din derbiul cu Universitatea Cluj a fost obtinut nemeritat de gazde.

Paszkany, nemultumit: "E deprimant"

Patronul echipei CFR Cluj, Arpad Paszkany, s-a declarat total nemultumit duipa remiza inregistrata de baietii sai in remiza cu Universitatea Cluj.

Volvo lucreaza la o tehnologie electrica revolutionara

Volvo, o marca proaspat chinezeasca, se afla in faza de proiect cu o tehnologie pentru masinile electrice foarte interesanta. Aceasta ar urma sa fie inglobata in caroserie, oferind automobilului o mult mai mare autonomie fata de ceea ce se anunta in anii urmatori pe piata 'electricelor'. Aplicata si pentru telefoanele mobile, noua tehnologie ne-ar putea aduce mobile groase cat o carte de credit.

Muresan: "Trebuia sa fie 2-1 pentru noi"

Presedintele echipei CFR Cluj, Iuliu Muresan, considera ca jucatorii lui Sorin Cartu ar fi trebuit sa castige derbiul cu Universitatea Cluj.

U1 - CFR1

Univeristatea Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputata pe terenul din Alba Iulia cu rivala de la CFR Cluj. Claudiu Niculescu a deschis scorul direct din lovitura libera, iar Lacina Traore a egalat, tot in urma unei faze fixe. Ambele goluri au fost marcate in prima repriza. CFR a mai avut o bara prin Peralta in startul reprizei a doua. Forum: Partida a adunat peste 200 de comentarii.

Curelea il lauda pe Viorel Moldovan

Atacantul Sportului Costin Curelea a declarat, vineri, �naintea partidei cu Astra, formatie pregatita de fostul antrenor al studentilor, Tibor Selymes, ca echipa sa are o organizare mai buna de la venirea tehnicianului Viorel Moldovan.

Viorel Moldovan: "Unii jucatori vor dori sa-i arate lui Selymes ca au valoare"

Antrenorul Sportului Studentesc, Viorel Moldovan, a declarat, vineri, ca se asteapta ca unii dintre jucatorii sai sa �ncerce sa-i demonstreze lui Tibor Selymes ca au valoare, �n partida cu Astra Ploiesti, formatie pregatita acum de fostul tehnician al echipei bucurestene.

O'Sullivan s-a impus in duelul titanilor cu Hendry

Englezul Ronnie O'Sullivan s-a calificat, vineri, in sferturile de finala ale Openului Mondial, dupa ce l-a invins pe scotianul Stephen Hendry, cu 3-1, dupa mai bine de o ora de snooker spectacol.

Lopez Caro vrea sa-l bucure pe Porumboiu o victorie de ziua lui

Antrenorul formatiei FC Vaslui, Juan Ramon Lopez Caro, a declarat, vineri, ca i-ar placea sa-i faca drept cadou finantatorului Adrian Porumboiu un meci bun si o victorie de ziua lui, �n partida pe care o va disputa s�mbata, �n campionat, �mpotriva celor de la Gloria Bistrita.

MM e noul presedinte al Vasluiului: "Nu puteam refuza"

Jucat in aceste zile de Becali precum niste bilute de la margelele arabesti, Mihai Stoica s-a reorientat si a ajuns vineri la Vaslui unde a negociat cu Adrian Porumboiu ocuparea postului de presedinte. Dupa doua ore de discutii, cei doi au batut palma si MM va fi noul conducator al moldovenilor.